Biwak szkolny 2016

21 i 22 czerwca kolejny już raz odbył się na terenie naszej szkoły biwak, który w tym roku zatytułowaliśmy „Czytać każdy może…. ulubione książki”. Pierwszy dzień skupił się wokół książek, dlatego zaproszeni goście przez godzinę czytali naszym uczniom wybrane fragmenty książek.Następnie była uczta dla podniebieniatj. "Fontanna czekoladowa" Po kolacyjnej kiełbasce z grilla, odbył się bieg patrolowy wokół terenów szkoły z różnymi zadaniami edukacyjnymi, a  następnie zarządzona została wieczorna toaleta, by po niej wytrwali uczniowie mogli   pod gołym niebem obejrzeć przygotowaną projekcję filmową jednej z lektur oraz prezentację o czekoladzie. Drugiego dnia po porannej toalecie i klasowych śniadaniach przeprowadzono konkurs „ Zgadnij, jaka to postać?”, który nawiązywał do bohaterów przeczytanych lektur.Atrakcją był również "dmuchany zamek" ufudowany przez firmę "Skok Jaworzno" oraz cukrowa wata zasponsorowana przez p. Namińskiego. Po obiedzie swój czas na  autoprezentację mieli kandydaci do Samorządu Uczniowskiego, by następnie przeprowadzić wybory kandydatów na kolejny rok szkolny. Podczas biwaku uczniowie korzystali w pełni z dość ładnej pogody, grając w różne dyscypliny sportowe, rozmawiając z przyjaciółmi i nauczycielami. Tegoroczny biwak możemy uznać za udany ,mimo że pogoda była dość kapryśna.