Biwak szkolny 2017/18

Biwak szkolny 2017/2018

W dniach 7 – 8 czerwca w Szkole Podstawowej w Pawłowie Żońskim po raz kolejny  odbył się biwak szkolny. Motywem  przewodnim były obchody związane z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczymy naszych uczniów samorządności w związku z tym odbyły się wybory do samorzadu uczniowskiego. Jedną z atrakcji biwaku były warsztaty malarskie prowadzone przez panią Danutę Gościńską z Budzynia.  Starsi uczniowie  tworzyli pejaże z wkomponowanym herbem Gminy Wągrowiec, a młodsi obrazki z flagą Polski. Następnie pan Sławomir Maciaszek pokazywał dzieciom mapę okolicy uwzgzlędniającą ukształtowanie terenu. Przedstawił historię zamku w Gołańczy, klasztoru Cystersów w Wągrowcu. Opowiadał ciekawostki o miejscach znanych dzieciom. Na podsumowanie  najaktywniejszym osobom wręczył drobne nagrody rzeczowe. Wieczorem odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Swą obecnością zaszczycili nas: Wójt, inspektor oświaty, radni , sołtysi  Gminy Wągrowiec, emerytowani nauczyciele, Dyrektor oddziału banku PBS w Wągrowcu, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały pieśni patriotyczne I przypomniały nam najważniejsze wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Całość uświetnił taniec  z flagami w wykonaniu uczennic klasy IV.  Pan Krzysztof Drewicz  z grupą strzelców   przeprowadził pokaz zajęć w sytuacjach kryzysowych, rozpalanie ognia, uzywanie broni. Następnego dnia odbyła się prezentacja szkolnego stroju galowego. Uczniowie szli po wybiegu jak na pokazie mody.  Zapoznano ich, także  z sylwetką Janusza Korczaka oraz przyzpomniano zasługi Kazimierza Nowaka.

Podczas biwaku uczniowie w pełni korzystali z uroków pogody, grając w różne dyscypliny sportowe, rozmawiając z przyjaciółmi I nauczycielami. Kształtowali umiejetności komunikacji interpersonalnej. Pan Namiński zasponsorował watę cukrową. Smaczne obiady przygotowano w barze u pana Jana Machnikowskiego oraz zafundowano lody dla naszych dzieci. Tegoroczny biwak możemy uzać za udany.