Biwak szkolny 2017

20 i 21 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się kolejny biwak zatytułowany „Rys historyczny, osobliwości kulturowo – przyrodnicze i zabytki naszych miejscowości”. Pierwszy dzień zaczął się od przygotowania namiotów. Następnie uczniowie z wielką przyjemnością patrzyli na pokaz tresury psów przeprowadzony przez panią Joannę Korbal. Nagradzali pieski oraz trenerkę gromkimi brawami. Kolejnym istotnym punktem dnia było spotkanie z panią dietetyk Iwoną Stachowiak, która udzielała cennych rad jak odżywiać się zdrowo. Uczniowie poprzez dyskusje oraz udział w warsztatach   mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dietetyczka udzielała porad zainteresowanym rodzicom. Atrakcją była wata cukrowa zasponsorowana przez pana Namińskiego. Nie zabrakło czasu wolnego, dzieci grały w piłkę, rysowali kredą, skakali w gumę, grali w szachy, hula-hop, młodsze grupy bawiły się na placu zabaw. Pani Agata Bogucka przygotowała kiermasz książek księgarni Tuliszków. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Rodziny. Dzieci z kółka teatralnego występowały przed rodzicami. „Szwedzki stół” z prezentacją dań przygotowała Rada Rodziców. Wszyscy chętnie korzystali z pysznego poczęstunku. Młodzież szkolna korzystała z usług fotobudki, by uwiecznić na fotografiach szczęśliwe chwile. Nauczyciele przygotowali wspólne zabawy i konkursy dla rodzin: rzut piłeczkami do basenu z wodą, jazda na deskorolce na czas, bieg w płetwach, bieg z piłeczką, rzut obręczami do celu.

Zwycięskie rodziny:

I miejsce Szymańscy,

II miejsce Chojniccy,

III miejsce Karczewscy.

Po kolacyjnej kiełbasce chętne dzieci udały się da sali na seans filmowy.

Drugiego dnia po porannej toalecie i klasowych śniadaniach przyszedł czas na prezentacje uczniów: „Rys historyczny, osobliwości kulturowo-przyrodnicze i zabytki danej miejscowości”. Uczniowie przedstawiali ciekawe informacje o swojej miejscowości. Po każdej prezentacji Pani Dyrektor Marzena Janiszewska zadawała uczniom kilka pytań odnośnie prezentowanych wiadomości. Swój czas na autoprezentacje mieli kandydaci do Samorządu Uczniowskiego, by następnie przeprowadzić wybory kandydatów na kolejny rok szkolny.  Wyniki były następujące:

- Przewodniczący SU Natalia Kręcichwost,

- Zastępca Przewodniczącego Natalia Wolińska,

- Skarbnik Kacper Ratajczak,

- Sekretarz Zofia Piasecka.

Podczas biwaku uczniowie w pełni korzystali z uroków pogody, grając w różne dyscypliny sportowe, rozmawiając z przyjaciółmi i nauczycielami.  Biwak należy uznać za udany.