Szkoła do hymnu i uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada cała społeczność szkolna oraz przedszkolna odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego” dołączając w ten sposób do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Święto to jest obchodzone 11 listopada i upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów. Uczniowie klasy V, VI, VII i VIII przedstawili nam okoliczności związane z rozbiorami Polski oraz odzyskaniem wolności. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Marzena Janiszewska, która w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowały pani Anna Pisarek-Kitkowska oraz pani Aleksandra Pierzyńska-Woźnicka. Dekorację zaś pani Agata Bogucka.