Wyjazd do Gniezna do Fabryki Bombek

Dnia 11.12.2023 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek                 w Gnieźnie.  Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych              i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny             do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.                     Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem a także bombki własnoręcznie ozdobione podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!