Tydzień Tolerancji

Tydzień profilaktyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowie Żońskim

W ramach zorganizowanego przez grono pedagogiczne Tygodnia Profilaktyki w naszej szkole odbyły się zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariusza policji z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Głównym tematem spotkania z funkcjonariuszem policji było omówienie współczesnych problemów z którymi boryka się współczesna młodzież takich jak: sięganie po środki odurzające, cyberprzemoc czy hejt. Przedstawione zostały również zasady odpowiedzialności karnej i cywilnej osób nieletnich.

Natomiast strażacy zapoznali uczniów z zagrożeniami oraz zasadami postępowania w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia, przypomnieli o zasadach alarmowania właściwych służb, na podstawie makiety strażackiej symulującej pożar w różnych sytuacjach, życia codziennego.