I Gminny Konkurs Języka Polskiego

I Gminny Konkurs Języka Polskiego „Złap byka za rogi”

Dnia 25 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole konkurs, w którym zmagali się uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Wągrowiec: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach, Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Żelicach, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Łeknie, Szkoła Podstawowa im. ks. Jakuba Wujka  w Siennie.

Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim: Agata Bogucka i Anna Pisarek-Kitkowska. Do komisji konkursowej powołano nauczycieli  - opiekunów, którzy przybyli z uczniami. Powołano komisję konkursową w składzie: Anna Pisarek-Kitkowska, Beata Szmania-Woźniak, Joanna Pawłoszek, Agnieszka Dzierzgowska, Beata Górna, Renata Budnowska.

Jury oceniało poprawność wypełnionych arkuszy z zadaniami, które sprawdzały znajomość poprawnych form językowych, umiejętność korzystania z haseł słownikowych, znajomość frazeologizmów. Zadania miały formę pytań zamkniętych i/lub otwartych.

Informujemy, że do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Poziom był wyrównany, świadczyły o tym niewielkie różnice w wynikach osiągniętych przez uczniów. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Kalina Mielke z klasy V, Marcin Tomczak z klasy VI, Cezary Grabczyński z klasy VI, Nikola Marks z klasy VII, Marcin Adamski z klasy VII.

Uroczyste rozdanie nagród i wręczenie dyplomów nastąpiło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowie Żońskim. Nagrody wręczyła Kierownik Referatu Oświaty  Pani Dorota Chojnacka-Szymczak.

Komisja przyznała nagrody zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, uczniom:

W kategorii klas 5-6

I miejsce: Michał Szczepaniak (Wągrowiec)

II miejsce: Zuzanna Andrzejewska (Wągrowiec), Lena Pawlak (Łekno)

III miejsce: Roksana Urbańska (Sienno)

W kategorii klas 7-8

I miejsce: Ignacy Michalski (Wągrowiec)

II miejsce: Nikola Marks (Pawłowo Żońskie)

III miejsce: Martyna Zawielak (Łekno)

Dziękujemy nauczycielom, opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz uczniom za wysiłek włożony w wykonanie zadań. Gratulujemy wyniku oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu językowego. Dziękujemy również Radzie Rodziców.